Bezpečná manipulace s materiálem ve farmaceutickém průmyslu

03.03.2021

Farmaceutické společnosti se více než kdy dříve snaží o zajištění dodávek léků a vakcín v boji proti pandemii Covid-19. V této důležité a velmi intenzivní práci pro lidské zdraví je zásadní pokračovat ve výrobě a distribuci léčiv efektivně, bezpečně a bez ztráty rychlosti. Bezpečné a ergonomické řešení asistovaného zdvihání podporuje personál při každodenní manipulaci s materiálem a pomáhá zabezpečit produktivitu a flexibilitu v podnikání.

Dodržení bezpečného odstupu zaměstnanců v práci a snížení pracovní síly během krize zvyšují potřebu efektivních a ergonomických řešení pro zdvihání.

Chytré řešení pro zdvihání od společnosti TAWI splňují vysoké požadavky farmaceutických společností na kvalitu a spolehlivost, K dispozici je celá řada zdvihacích zařízení z nerezové oceli, které podporují celý výrobní řetězec léčiv, jako je míchání směsí, vážení, zpracování, balení a vychystávání objednávek. 

Udržte produktivitu při nedostatku pracovní síly

Podle studií European Pharmaceutical Review se mnoho farmaceutických společností potýká se sníženým přístupem k přísadám a materiálům pro výrobu léčit i se sníženou pracovní silou. Pokud je personálu málo, je těžké udržet produkci a uspokojit poptávku na trhu. Může efektivní manipulace s materiálem pomoci zajistit farmaceutickou výrobu?:

K dispozici je několik chytrých zdvihacích zařízení, která mohou usnadnit výrobu farmaceutických produktů. S použitím vakuových manipulátorů a zdvihacích vozíků, vyrobených z nerezové oceli, může jedna osoba bezpečným a efektivním způsobem zdvihat a pracovat s těžkým zbožím do váhy až 270 kg. Výběr řešení pro chytré zdvihání umožňuje dodržení bezpečného odstupu zaměstnanců, vede k pružnější organizaci pracovní síly a schopnosti udržet si vysokou úroveň produktivity. Ergonomická řešení pro zdvihání od společnosti TAWI jsou velkým přínosem a zdravou volbou pro obojí, zaměstnance i společnosti.

Nerezové zdvihací vozíky

Vážení ingrediencí je choulostivý a důležitý krok při výrobě léčiv. Přesnost při manipulaci s přísadami, při vážení i transportu, je zásadní. Výběr správného vybavení umožňuje zajistit produktivitu a ušetřit náklady. K zajištění produktivity při vážení a dávkování je k dispozici několik efektivních zdvihacích zařízení, jakou například nerezové zdvihací vozíky, vybavitelné širokým spektrem nástrojů, které jsou snadno omyvatelné proudem vody, čímž zabraňují kontaminaci. 

Udržujte čisté prostředí při zpracování léčiv investováním do inteligentních řešení pro manipulaci s materiálem. Osvoboďte zaměstnance od těžkého a opakovaného manuálního zdvihání pořízením ergonomických zdvihacích vozíků a vakuových manipulátorů. TAWI nabízí široké spektrum nástrojů pro zdvihání pytlů, nádob, rolí, sudů nebo kanystrů, zcela bez námahy. Zařízení jsou snadno čistitelná a jsou vhodné do prostředí s vysokými hygienickými nároky. Přečtěte si více o vozíku TAWI CR80 s ochranou IP65 zde.

Zajistěte rychlé a efektivní balení léčiv se spolehlivými manipulačními zařízeními. Těžké zboží lze snadno zdvihat pomocí zdvihacích vozíků nebo vakuových manipulátorů z nerezové oceli. Minimalizují zranění zaměstnanců při těžkém zdvihání a usnadňují zakládání obalového materiálu do strojů. Zjistěte více zde.