Bezpečné zdvihání pytlů v potravinářském průmyslu

15.03.2021

Vyprazdňování pytlů do násypky při procesu míchání směsí v potravinářském provozu vyžaduje nejvyšší úroveň hygieny a kvality.

  • Vyprazdňujete pytle s přísadami do násypky?
  • Provádíte tento úkol ručně, bez použití zařízení pro asistované zdvihání?
  • Má vaše firma vysokou míru úrazů a pracovní neschopnosti? 
  • Zpomaluje ruční vyprazdňování pytlů rychlost vaší výroby?

Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ''ANO'', pak je na čase implementovat do pracovního postupu řešení pro asistované zdvihání. 

Ergonomické vakuové manipulátory přináší nespočet výhod, například:

  • Dokáží bezpečně a bez námahy uchopit a zdvihnout všechny typy pytlů
  • Snižují počet zaměstnanců potřebných pro manipulaci s pytli
  • Zlepšují flexibilitu vaší pracovní síly, jelikož umožní zdvihat pytle komukoli, bez ohledu na jejich velikost nebo sílu
  • Umožní 1 osobě zdvihat pytle do hmotnosti až 200 kg
  • Jsou k dispozici v provedení z nerezové oceli a splňují veškeré hygienické požadavky
  • Jejich použití snižuje míru úrazů na pracovišti a na oplátku šetří náklady 

Ve videu níže je uveden zákazník TAWI, společnost Bakels, která míchá suroviny tak, že vyprazdňuje pytle do násypky. Od implementace vakuového manipulátoru TAWI do svého pracovního prostředí mohou jejich zaměstnanci bez fyzické námahy zdvihat a vyprazdňovat těžké pytle, a to bez ztráty rychlosti nebo bez nutnosti zpomalení výrobního procesu. 

Manipulace pytlů s přísadami potravin vyžaduje důvěru spotřebitelů v to, že jídlo které konzumují,  je bezpečné a zdravotně nezávadné. Stejně tak vyžaduje důvěru potravinářských společností v subdodavatele, kteří tyto produkty zpracovávají nebo vyrábějí a zajišťují, aby se do potravin nedostaly žádné škodlivé látky. Kromě toho vyžaduje manipulace s pytli vysokou úroveň hygieny a kvality. TAWI má dlouhou historii dodávek vakuových manipulátorů do potravinářského průmyslu a proto chápe, jak společnosti v tomto segmentu fungují - a také to, co potřebují k udržení vysoké produktivity. Proto jsou všechny vakuové manipulátory TAWI dostupné v provedení z nerezové oceli.

Potřebujete mobilní řešení pro asistované zdvihání? Mobilní manipulátor TAWI Mobile Order Picker je snadno přemístitelný pomocí libovolného paletového vozíku. Nejlepší řešení pro vychystávání objednávek, který dokáže zdvihnout pytle do váhy až 80 kg. Jednoduše na skladě posbírejte pytle z receptu, který budete připravovat, dovezte je na místo určení a pomocí manipulátoru je vyprázdněte do násypky. 

Zjistěte více o vakuových manipulátorech: TAWI VacuEasylift

Potřebujete poradit s výběrem vhodného vakuového manipulátoru? Neváhejte nás kontaktovat a nechce si zpracovat nabídku na řešení přesně podle vašich potřeb.