Revoluční vykladač kontejnerů

13.09.2023

Když dorazí kontejnery a je třeba je vyložit, připravte se na to s vykladačem kontejnerů TAWI. Náš mobilní vakuový zvedací systém, který byl navržen jako revoluční řešení v oblasti logistiky a skladování, snižuje potřebu ručního zvedání. Je vybaven pomocným zvedákem s kapacitou zvedání až 50 kg. Společnost TAWI mění odvětví volně ložených kontejnerů. Nastavitelná plošina v celé šířce umožňuje obsluze přístup ke každé straně vychystávaného výrobku. Dopravní pás lze naklopit, spustit, vysunout a zasunou, čímž poskytuje vykládací proces, jaký nemá obdoby. Přizpůsobitelná modulární konstrukce podporuje různé intenzity a potřeby a je ideální pro stísněné prostory, což znamená, že vykladač kontejnerů TAWI je odolný vůči budoucnosti. 

Připojený vakuový asistent zdvihu pomáhá snížit fyzickou zátěž při příjmu zboží a snižuje množství poškozeného zboží, ke kterému dochází při ručním zvedání a shazování položek obsluhou. To zase pomáhá udržet zaměstnance, poskytuje větší nabídku zaměstnanců, z níž si lze vybírat při potřebě náboru, a zvyšuje rozmanitost a inkluzi v podniku.

Přestože je odvětví logistiky dynamické a neustále se mění, kontejnerový vykladač zůstává díky své mobilitě a řadě doplňků/modifikací přizpůsobivý, aby byl cenným přínosem pro skladovou logistiku a třídění nyní i dlouho do budoucna. Jeho funkce plug-and-go a žádné požadavky na aktualizace softwaru znamenají, že jej můžeme rychle nainstalovat a efektivně udržovat.

Úskalí ručního zvedání ve skladu

Bez pomocného zvedáku musí zaměstnanci skladu vykládat a nakládat kontejnery ručně. To vede k problémům, které negativně ovlivňují produktivitu skladu a bezpečnost provozu. Mezi problémy patří:

 • Pracovně náročné operace, při nichž je k vyložení kontejneru zapotřebí dvou a více osob.
 • zdlouhavý proces, protože každá položka se přesouvá ručně a zaměstnanci jsou s přibývajícím časem unavení.
 • Riziko zranění a většího počtu zaměstnanců skladu, kteří potřebují nemocenskou na zotavení.
 • vysoká fluktuace zaměstnanců, kteří chtějí a mohou ručně zvedat těžké předměty pouze po krátkou dobu
 • Malý počet uchazečů, protože mnoho lidí se na pozice spojené s ručním zvedáním těžkých předmětů nehlásí.

Získejte pomoc s nakládkou a vykládkou ve skladu

TAWI vám pomůže vyřešit problémy s ručním zvedáním v maloobchodních a třídicích centrech a stane se vaším základním vybavením skladu. K vyložení přepravního kontejneru nebo nákladního automobilu je zapotřebí méně obsluhy, která může pracovat konstantní rychlostí, protože těžkou práci provádí vakuový zvedací asistent. Přenáší váhu nákladu, takže operátoři již nemusí riskovat svou bezpečnost při každém přesunu položky.

Vykladač kontejnerů má důležité funkce, které napomáhají hladkému průběhu operací a přizpůsobení se specifickým situacím, mezi něž patří např:

 • Je zcela mobilní - lze jej vozit po skladu k různým dveřím nebo na různá místa.
 • Při přepravě je napájen z baterie - usnadňuje pohyb po skladu.
 • Integrovaný vakuový zvedák - zvedne až 50 kg (110 lbs.)
 • Uživatelsky přívětivá ovládací plošina - lze ji zvednout nebo spustit, aby uživatel dosáhl optimálně vysoko.
 • Flexibilní modulární systém- předměty lze vykládat na dopravník nebo na paletu
 • Mobilní dopravník- pás lze nastavit nahoru, dolů, dovnitř a ven pro lepší dosah a ergonomii. K dispozici v šířce 600-900 mm (šířka 2 stopy až 3 stopy).
 • Stabilizovaný systém s vestavěným vyvažováním, které pomáhá při jízdě po svazích.
 • Ergonomické zvedání - jde o ovládání jednou rukou; obsluha může uchopit předmět z libovolného úhlu a využít 360 stupňů otáčení
 • Žádné úpravy ve stávající budově - zařízení TAWI pro vykládání kontejnerů typu plug-and-play znamená, že zařízení je pro podnik víceúčelovým přínosem.

Bezpečnost je vždy na prvním místě. Vykladač kontejnerů je vybaven důležitými bezpečnostními prvky, které chrání obsluhu, balené zboží i okolí:

 • Bezpečnostní okrajová plošina - rozpozná překážky, které jí blokují cestu, když dojde k aktivaci senzoru, a zastaví se.
 • Bezpečnostní vyrovnávací hrana plošiny- pomocí senzorů rozpozná, kdy se pod plošinou nachází překážka, a zastaví se.
 • Konektor koncového spínače- rozpozná, když se stožár přiblíží k horní části kontejneru, a zastaví se, aby do něj nenarazil.

Udělejte změnu a zvedejte chytře.

Pokud se chcete dozvědět více o vykladači kontejnerů TAWI, rádi s vámi probereme, jak můžeme řešit vaše skladové nebo logistické potřeby.